cykloturistika.cz Články

Takže opět na start!

Takže opět na start! Bohemian Gran Fondo 2017 se uskuteční dne 23. 9. 2017, opět v Českém Krumlově. A možná pro některé z vás již mohu končit. Vše podstatné první věta již obsahuje.


Úsvit nového Anthema

Úsvit nového Anthema Dvacátým šestým červnem padlo informační embargo na nové zpracování modelové řady Giant Anthem. Ten jak je dobrým zvykem vsadil na novou generaci odpružení Maestro s uchycením tlumiče Trunnion Mount. To ale není vše, co tato řada nabízí.


Vyzkoušeli jsme 18 elektrokol!

Vyzkoušeli jsme 18 elektrokol! Takto velký a takto metodicky zpracovaný test elektrokol, na němž by se podílelo takové množství nejrůznějších lidí, u nás zatím nebyl nikdy realizován. Podíleli se na něm tři subjekty: E-kolo, které zajišťovalo technickou podporu a ergonomický test, V-Press, vydavatel časopisu Elektrokola, a server Aktuálně.cz.


Cape Epic po Česku: Nový MTB etapový závod dvojic Masiv

Cape Epic po Česku: Nový MTB etapový závod dvojic Masiv 4 dny a etapy, 250 km v sedle, pár přísnejch kopců, nejlepší traily na různých místech českého Masivu. Vezmi parťáka a vyrazte na zcela nový MTB závod dvojic, který tady ještě nebyl. Masiv MTB race se pojede od 20. do 23. září a nabídne nevšední zážitky včetně cestování a noclehů ve speciálně vypraveném lůžkovém vlaku. Registrace jsou spuštěny na masivmtbrace.cz.


Odstartujte prázdniny na Drásalovi

Odstartujte prázdniny na Drásalovi Nezapomenutelný zážitek slibuje 24. ročník kultovního českého MTB závodu – Bikemaraton Drásal České spořitelny, který se už poosmnácté uskuteční 1. července pod křídly seriálu Kolo pro život v Holešově. V sobotu s krásným datem, ve kterém se to šťastnými sedmičkami a jedničkami hemží (1. 7. 2017, 1. sobotu v měsíci, 1. den prázdnin, 7. akce KPŽ 2017), zveme na start úplně všechny bikery, od těch nejmenších až po skalní ultramaratonce.


Češi na MS v ultracyklistice „Glocknerman“

Češi na MS v ultracyklistice „Glocknerman“ Ve čtvrtek kolem poledne 15. 6. 2017 odstartoval z Grazu, druhého největšího rakouského města, patrně nejkopcovitější silniční cyklistický závod – GLOCKNERMAN. Kromě toho, že na tisíci kilometrech překonává 17 000 výškových metrů, se může pochlubit historií čítající již dvacet ročníků a také titulem „mistrovství světa v ultracyklistice“. O extrémní náročnosti závodu hovoří fakt, že většinou skoro polovina startujících vůbec nedorazí do cíle – ať už z důvodu vyčerpání, tak kvůli pomalému tempu …


Časopis Velo 7–8/2017 – skvělé čtení na prázdniny

Časopis Velo 7-8/2017 - skvělé čtení na prázdniny Relaxujte po dokonalé vyjížďce s Velem – z obsahu můžete ochutnat právě nyní


Krajem vína 2017 – seriál akcí na Moravských vinařských stezkách

V letošním roce se již pošesté chystá seriál Krajem vína – cyklisticko-turisticko-vinařské akce, které vás v průběhu roku postupně provedou všemi vinařskými podoblastmi jižní Moravy, krásnými sklepními uličkami, vinohrady i malebnými sklepy. Letos si budete moci vybrat celkem z jedenácti výletů!


Závod s velkým Z revírem Krakonoše

Závod s velkým Z revírem Krakonoše Na poslední předprázdninovou akci, která byla v termínové listině KPŽ naplánována na sobotu 17. června se do zázemí závodu na letiště v Lánově slétlo bezmála 1600 cyklistů od nejmenších až po ty vrcholové. Organizátoři 7. ročníku Vrchlabí – Špindl Tour spolu s hlavním partnerem ŠKODA AUTO přichystali pro všechny účastníky opravdu našlapaný program s pestrou nabídkou tras vedoucích po loukách, stezkách a svazích překrásnou krajinou Krkonoš. Po teplém týdnu bylo rosničkami na sobotu avizované…


Vychází časopis Elektrokola č. 2

Vychází časopis Elektrokola č. 2 Obsah a ukázky najdete zde