cykloturistika.cz Články

Sportujte, fanděte, pomáhejte v Novém Městě

Jediné mistrovství světa v olympijské disciplíně na území ČR v roce 2016. To je šampionát horských kol v Novém Městě na Moravě. Od čtvrtku 30. června do neděle 3. července ale nepůjde jen o závodění. Každý, kdo si přijede do Nového Města zasportovat nebo se podívat na výkony profesionálních cyklistů, může zároveň pomoci Nezastavitelným. Tedy 11 handicapovaným lidem, se kterými se život nemazlil, ale kteří mají i přesto sílu žít znovu aktivně. K tomu potřebují vybavení, jako je třeba handbike či…


53×11 č. 5/2016 v prodeji od 30.6.

53x11 č. 5/2016 v prodeji od 30.6. Vše o silniční cyklistice a dalších zajímavostí najdete zde


Giant 2017 elektrifikuje nejvyšší patra nabídky

Giant 2017 elektrifikuje nejvyšší patra nabídky Giant v Rakousku představil nová elektrokola a my jsme je v okolí Kitzbuehelu pořádně prohnali. Největší světový výrobce jízdních kol, taiwanský Giant se opřel do nejvyšší kategorie elektrokol, spolu se Sanyo-Panasonic vyvinul originální baterii a s Yamahou elektromotor. A na tomto základu postavil celoodpružený bike se zdvihy 140 mm na kolech 27,5", hardtaily i ostrou silničku.


Multisportovec Spudich mistrem republiky v BikeGolfu

Multisportovec Spudich mistrem republiky v BikeGolfu Jiří Spudich dokráčel od bronzového, přes stříbrný až k nejvyššímu stupni při republikovém mistrovství v BikeGolfu. Jeho výkonnost je obdivuhodně vyrovnaná – na kole dokončil 45 km dlouý závod počítaný do Malevil Cupu třetí a v golfovém turnaji skončil druhý. Nebyl nikdo, kdo by jej letos mohl porazit.


Víno, ženy, kolo, zpěv a nepopulární hudba

Víno, ženy, kolo, zpěv a nepopulární hudba Troufáme si zpochybnit slogan „Brno je poslední zajímavá zatáčka před Vídní“, protože zajímavější než Brno je pro cyklisty rozhodně Mikulov, malebná bašta vinařů a cykloturistů, a také již poosmnácté příznivců nepopulární hudby z Česka i Evropy. Jestli plánujete navštívit Mikulov nebo Lednicko-valtický areál, proč se nezastavit právě 26.–27. 8. 2016? Festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov zve na ryze nekomerční hudbu.


Zavadilka bude začátkem července opět patřit cyklistům

Zavadilka bude začátkem července opět patřit cyklistům Začátek prázdnin je v okolí Roudnice tradičně spojen se silniční cyklistikou. Nejinak tomu bude i letos, kdy jsou i díky státním svátkům připraveny hned čtyři závody v rozmezí pouhých čtyř dní.


Malevil Cup přivítal přes 1000 jezdců

Malevil Cup přivítal přes 1000 jezdců V sobotu 18. 6. 2016 se v Lužických horách uskutečnil již sedmnáctý ročník prestižního cyklistického závodu International MTB marathon Malevil Cup Powered by Author. Závod byl v letošním roce zařazen do seriálů závodů UCI Mountain Bike Marathon series, MarathonMan Europe, Author Marathon Tour a Super Klasyfikacja MTB.


Cykloturistika 4/2016 zěměřena na děti

Cykloturistika 4/2016 zěměřena na děti Vyšlo čtvrté číslo Cykloturistiky. Tentokrát jsme se zaměřili na děti a připravili jsem malý dětský speciál. Ochutnejte z obsahu. http://www.cykloturistika.cz/casopis/2016-4/


Změna termínu Tatry Tour 2016

Změna termínu Tatry Tour 2016 Z důvodů konání Světových dní mládeže v polském Krakowě ve dnech 26. – 30. července byli nuceni pořadatelé maratonu Tatry Tour změnit datum konání svého závodu.


Slovenský pohár v DH Jasná 2016

Slovenský pohár v DH Jasná 2016 Nejvýše položený bikepark na Slovensku Rocky Mountain Bike World Jasná přivítá i tuto sezónu prestižní akci, Slovenský pohár v Downhillu. V tomto ročníku se k SPDH připojí také Maďarský pohár. A třešničkou na dortu budou body UCI C2. SPDH v Jasné se tak stane jediným závodem na Slovensku, kde je mají závodníci možnost získat.