cykloturistika.cz Články

Malevil se blíží a s ním Mistrovství v BikeGolfu

Malevil se blíží a s ním Mistrovství v BikeGolfu Rok uběhl jako voda a je tu již 17. ročník populárního bikemarathonu. Do startu zbývají tři neděle. I tak je ale startovní listina již teď celkem slušně zaplněna. Obsahuje jména z dvanácti státu. Nejvzdálenější přihláška je zatím z Jihoafrické republiky. Přihlášeni jsou i účastníci Cape Epic Adlík s Džobrem. Pořadatele registrují zájem o start i „eliťáků“ z ciziny. Kdo se nakonec postaví na start v této kategorii, to se uvidí. Je rok olympijský a letošní priority jsou jinde. Vrcholem sezony je…


Červnové Velo v prodeji!

Červnové Velo v prodeji! Červnové vydání Vela je právě v prodeji – spousta bikování na 188 stranách…


Kolo Gabriely Soukalové vydraženo pro IKEM za 100 500 Kč

Kolo Gabriely Soukalové vydraženo pro IKEM za 100 500 Kč Charitativní akce u příležitosti vyhlášení nejlepšího Biatlonisty roku, kterou spustilo české zastoupení Superior spolu s Gabrielou Soukalovou a Českým registrem dárců krvetvorných buněk IKEM, tak přinesla velmi slušnou částku pro tento institut Klinické a Experimentální medicíny.


V sobotu převezmou vládu nad městem automobilů kola

V sobotu převezmou vládu nad městem automobilů kola V sobotu 14. května zveme všechny nadšené cyklisty, kteří preferují rovinatější trasu před kopci, do oblíbené „Bolky“, kde se uskuteční třetí závod 16. ročníku seriálu Kolo pro život 2016, Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO.


Trenérská rada MTB

Na žádost reprezentačního trenéra Viktora Zapletala a po souhlasu Komise MTB došlo k ustanovení Trenérské Rady MTB.


Kbely hostí druhý závod Pražského MTB poháru

Kbely hostí druhý závod Pražského MTB poháru Druhý závod populárního Pražského MTB poháru 2016 v olympijském cross country se uskuteční v neděli 15. května v lesoparku pražských Kbel.


Silniční Rampušák zrušen

Silniční Rampušák zrušen Vážení sportovní přátelé,s poli­tování Vám musíme oznámit, že silniční část Rampušáka 2016 se letos neuskuteční. Důvodem je nečekané (a bohužel i značně pozdní) vyjádření Policejního prezidia ČR k povolení ke zvláštnímu užívání silnic, které je ve výrazném rozporu s podmínkami, které jsme po devatenáct let vždy byli schopni plnit. Nové podmínky Policejního prezidia ČR neumožňují závod zajistit po pořadatelské, časové ani technické stránce, ale hlavně se neslučují s principy silničních…


Rekordní Mladá Boleslav Tour Škoda Auto

Rekordní Mladá Boleslav Tour Škoda Auto Na sobotní závod v Mladé Boleslavi se sjelo téměř 2000 bikerů, o 300 víc než v loňském roce! Den všem zpříjemnilo nejen parádní sluneční, i když trochu větrné počasí, ale také řada osobností a našlapaný doprovodný program hlavního partnera KPŽ a celé akce – Škoda Auto.


Třetí číslo Cykloturistiky právě vyšlo

Třetí číslo Cykloturistiky právě vyšlo Ochutnejte z obsahu. Skvělé tipy na zahraniční dovolenou na kole – francouzský Valberg, Bosna a Hercegovina Touláme se po lázních Svět cyklistického osvětlení Blíží se Svatojánská noc – oslavte tohoto světce a jeďte se podívat na místa a zažijte události s ním spojené Mapa, která dokáže najít cyklistům pohodlnou cestu. a další…


Enduro sezóna začala a pokračuje o víkendu v Beskydech

Enduro sezóna začala a pokračuje o víkendu v Beskydech O minulém víkendu se kromě legendárního Velo Campu uskutečnil ve stejné lokalitě, tedy na Sušicku první letošní enduro závod. Další se odehraje v areálu Bike Parku Kyčerka ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku 14. a 15. května. Enduro závod i sobotní tréninkové jízdy jsou součástí bikového festivalu, měřeny jsou tři rychlostní úseky.