cykloturistika.cz Články

Cykloturistika číslo pět právě vychází

Cykloturistika číslo pět právě vychází Ochutnejte z obsahu. http://www.cykloturistika.cz/casopis/2016-5/


Praha – Karlštejn Tour České spořitelny již tento víkend

Praha – Karlštejn Tour České spořitelny již tento víkend V sobotu 23. července odstartuje z Dostihového závodiště Velká Chuchle už devátý díl letošního seriálu Kolo pro život. Cvalové a klusácké dostihy pro tento jeden jediný den v roce nahradí závodníci na horských kolech v rámci největšího pražské MTB akce: Praha – Karlštejn Tour České spořitelny, která se druhým rokem pojede s podtitulem Velká cena Prahy na horských kolech. Kdo je z Prahy a blízkého okolí a jen trochu jezdí na kole s tlustými plášti, určitě zná nebo se již zúčastnil některého z…


Specialized v Polsku představil novou kolekci

Specialized v Polsku představil novou kolekci Spousta ježdění a spousta povídání a prohlížení čekala na zvané novináře za česko-polskými hranicemi, v areálu hotelového komplexu Cottonina. Uvnitř sálu se nacházela černá prostor, kterou lidé ze Spešlu otevřeli jen těm, kdo podepsali souhlas s informačním embargem. A testovací jízdy jsme museli absolvovat ráno v 6.00, aby nás nikdo neviděl a nevyfotil. Takže my už víme, ale prozatím – je nám líto… Nicméně i toho veřejného je zajímavého dost.


Silniční Author Král Šumavy bude!

Silniční Author Král Šumavy bude! Historie cyklomaratonu Author Král Šumavy se začala psát v roce 1993 a byla zpočátku spojena se silniční cyklistikou. V posledních čtyřech letech se silniční verze maratonu v závodní podobě nekonala. Nyní pořadatelé opět zvou do sedel:


Víkendový Superior Bike Adventure volá

Víkendový Superior Bike Adventure volá Superior Bike Adventure je už za dveřmi


Tour odstartována, POC slaví výročí a vy můžete vyhrát set z limitované edice

Tour odstartována, POC slaví výročí a vy můžete vyhrát set z limitované edice V sobotu 2. 7. 2016 odstartoval 103. ročník Tour de France. Zároveň švédská firma POC oslaví letos 10 let na trhu, a právě k tomuto výročí vyrobila limitovanou edici helem POC Octal a brýlí POC DO Blade a POC DO ½ Blade. Na Tour se právě s tímto setem objeví tým Cannondale Pro Cycling.


Registrace na Krakokonošův cyklomaraton

Poslední červnový den, ve čtvrtek 30. června, skončí termín možnosti získat dárek a za dotovanou poloviční cenu i tričko při registraci na 3. ročník Krakonošova cyklomaratonu, který se pojede první srpnovou sobotu (6. srpna) od společenského centra UFFO v Trutnově. Přihlášky na závod lze však uskutečnit i poté, startovní listina bude uzavřena až tři dny před startem.


E-BIKING v Trentinu – Více zábavy, méně námahy

E-BIKING v Trentinu - Více zábavy, méně námahy Itálie láká elektro-cyklisty


Z Nového Města na Krossu domů!

Na mistrovství světa v Novém městě na Moravě máte možnost nejen zažít špičkovou atmosféru a ocenit výkony našich a zahraničních závodníků a závodnic, ale také se zúčastnit akce, kterou přímo na místě připravil pro fanoušky SRAM. U jeho stánku si nejen prohlédnete detailně novou dvanácti rychlostní sadu Eagle, ale také si můžete zasoutěžit a vyhrát kolo! Stačí vyplnit anketní lístek a být vylosován. Soutěž probíhá v sobotu a v neděli. (red)


Sportujte, fanděte, pomáhejte v Novém Městě

Jediné mistrovství světa v olympijské disciplíně na území ČR v roce 2016. To je šampionát horských kol v Novém Městě na Moravě. Od čtvrtku 30. června do neděle 3. července ale nepůjde jen o závodění. Každý, kdo si přijede do Nového Města zasportovat nebo se podívat na výkony profesionálních cyklistů, může zároveň pomoci Nezastavitelným. Tedy 11 handicapovaným lidem, se kterými se život nemazlil, ale kteří mají i přesto sílu žít znovu aktivně. K tomu potřebují vybavení, jako je třeba handbike či…