cykloturistika.cz Články CROSS COUNTRY IN TRENTINO - Horská cyklistika…

CROSS COUNTRY IN TRENTINO - Horská cyklistika naplno

před 23 dny

Objevte krásy Trentina

CROSS COUNTRY IN TRENTINO - Horská cyklistika naplno
Trentino je úžasnou oblastí, kde se snoubí nádherná příroda Dolomit, zdobená téměř třemi stovkami jezer, s italským stylem jemuž vévodí výtečná kuchyně plná italských a trentinských specialit. Jedním ze způsobů, jak si naplno užívat nezapomenutelné přírodní scenérie, je dovolená v sedle horského kola. Trentino je v tomto směru ideálním krajem, protože se tu nachází síť zmapovaných a v terénu skvěle značených tras seskupených do 4 hlavních sítí nabízejících přes 1700 km cyklistického dobrodružství.
Dolomiti di Brenta Bike
Většina návštěvníků, kteří spatří horské dominanty trentinské přírody a monumentalitu výhledů do kraje, doslova oněmí úžasem. Brentské Dolomity tvoří MTB tratím Dolomiti Brenta Bike překrásné kulisy. Okruh Expert tvoří 171 km tras s převýšením 7 700 m, které vaše plíce rozhodně pocítí. Jeden kilometrový úsek na trati vede dokonce tak těžkým terénem, že musíte chtě nechtě z kola sesedout a ručně ho tlačit. Na snadnějším okruhu Country projedete 163 km a těm nejstrmějším stoupáním se můžete vyhnout tím, že popojedete vlakem nebo autobusem.
Dolomiti Lagorai Bike
Dolomiti Lagorai Bike není přímo okruhem, ale oblastí s MTB trasami o souhrnné délce 1200 km, která zahrnuje pět údolí a dva chráněné přírodní parky. Variant, kam se tu vydat na kole na výlet, je tedy mnoho. Můžete si vyzkoušet jízdu na elektrokolech v údolích Valsugana a Val di Fiemme nebo otestovat své schopnosti ve freeridových parcích údolí San Martino di Castrozza a Val di Fassa. Můžete se také vydat na 6-denní trasu Grand Tour v souhrnné délce 349 km. Louky a lesy náhorní plošiny v oblasti Piné zase nabízí jednoduché terény pro začátečníky.
Mountain & Garda Bike
S trasami vedoucími kolem slavného jezera Garda, vinicemi a olivovými háji je v cyklistické komunitě populární už dlouho. Její srdce tvoří náročný 200 km dlouhý okruh, který sahá od hotelů v Riva del Garda až k vrcholu hory Monte Bondone. Součástí této MTB sítě jsou samozřejmě i jednodušší trasy a vedlejší okruhy.
100 km dei Forti
MTB trať s grandiózními scenériemi horské oblasti Alpe Cimbra, která provede cyklisty také bojišti a kolem pevností z 1. světové války. Každoročně v červenci se na této trati koná závod 1 000 Grobbe Bike, ale ve zbytku sezóny si může projet trasu úplně každý.

Na každou síť navazuje bohatá infrastruktura bike služeb. Ve specializovaných hotelech pro bikery naleznete například dílny pro drobné opravy a umytí kol, bezpečné úschovny a snídaně bohaté na vitamíny, které přesně odpovídají potřebám vyhládlých milovníků silných plášťů.

Více o trentinském světě cyklistiky najdeš na visittrentino­.info/cs

photo credit:

Archivio Foto Trentino – Sviluppo – A. Cuel / Alpe Cimbra
Archivio Foto Trentino – Sviluppo – D. Lira / Dolomiti di Brenta
Archivio Foto Trentino – Sviluppo – R. Kiaulehn /Garda Trentino/Lagorai, Val di Fiemme
Archivio Foto Trentino – Sviluppo – M. Simonini
Archivio Foto Trentino – Sviluppo – F. Modica /Val di Non

Komentáře ke článku CROSS COUNTRY IN TRENTINO - Horská cyklistika naplno

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první :-)

Nový komentář: