cykloturistika.cz Poradna

zadní nába michle rc2

Dobrý den:potřebuju vyměnit ložiska a nevím jak vyndat osu děkuji za odpověd.


střešní nosič kol se zvedákem

Dobrý den, v zahraničí jsem viděla prodávat střešní nosič kol se zvedákem (bike lift) na střechu auta. Ráda bych si ho pořídila v ČR. Můžete mi poradit, kde ho lze v ČR koupit, případně, zda s ním máte zkušenost? Děkuji.


hlavové složení

Mám sil.karboový rám s integrov.miskami horní průměr 42mm,dolní průměr 52mm. Našel jsem vhodné složení FSA orbit C-4O . Horní ložisko má skut.průměr 41,8mm . Nebude rozdíl 0,2mm příliš velký na vymezení vůle v HS ?


speciál Giro

Dobry deň. Chcem sa opýtat na speciál k 100 ročníku Gira, kedy a ako sa bude dať objednat.


řazení dual control

Dobrý den, mám řazení Dual Control Shimano Ultegra s bočním vedením lanka pro řazení. Už dvakrát se mi stalo že cca po 5000 km se mi předře lanko přímo v hlavě dualu, tam kde se lanko navíjí (u pravého dualu, který je pro přehazovačku). Nechápu jak je to možné. Lanka používám kvalitní, a i jsem to při minulé výměně vše namazal. Díky za rady jak tomu zabránit.


představec

Sportu zdar, myslíte, že je možno pomocí nějaké redukce, či speciálního představce použít do staré klasické přední vidlice (Eska, Favorit) řidítka časovkářská? Nemohu totiž najít jakýkoliv komponent, který by tento problém řešil. Řidítka průměr 34, vnitřek vidlice 22, představců hromada, ale žádný pro 22 mm trubku…:( děkuji za pomoc


Jakou značku elektrokola zvolit?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou značku elektrokola zvolit a s jakými máte zkušenosti. Pročítám teďka různé články ohledně elektrokol a vždy jsou tam různé názory. Tak by mě zajímalo jaký na to máte názor i vy. Předem děkuji za jakoukoliv reakci


Je hliník u silničky přežitý?

Dobrý den, chci se Vás zeptat, zda pro sportovně založeného hobby jezdce, který ale nezávodí a jen si chce k MTB kolu (kde jsem spokojený s hliníkovým rámem a kvalitní vidlicí) a trekovému kolu (které mám na delší výpravy) dokoupit ještě silničku, abych se mohl občas svézt i tímto stylem, případně i v Alpských průsmycích, kdyby na to náhodou došlo. – Zda je vhodný i hliníkový rám? Nechci přehnaně drahé kolo a vím, že karbon asi lépe pruží, ale říkám si, že i hliník by mohl mít nějaké přednosti,…


Prasklý rám – znalec

Dobrý den. Vlastním karbonový rám renomované značky. Při běžné vyjížďce se ulomila zadní patka držící kolo. Výrobce reklamaci neuznal. Proto hledám kontakt na soudního znalce.


Ohnutá patka přehazovačky.

Podařilo se při pádu a od těch dob přehazovačka nestojí za řeč, nedá se ani pořádně seřídit. Dá se to nouzově napravit „na koleni“, než kolo pošlu na konci sezóny do servisu, nebo budu kupovat novou přehazovačku? „Orloj“ je Shimano ACERA RD-M340. S díky a pochvalou za web, Radek.


Položit nový dotaz v Poradně        

Před tím, než zadáte svůj dotaz, zkuste prohledat již dříve zodpovězené dotazy v poradně, zda na váš či podobný dotaz nebylo již odpovídáno.
Nenašli jste žádný podobný dotaz? Využijte možnost položit redakci nový dotaz.